Алберт Рамос Виньолас спечели испанския сблъсък от първия кръг на Sofia Open 2023.

Световният №94 победи намиращия се с 33 места пред него Роберто Карбайес Баена със 7:5, 4:6, 6:3.

Това бе двубой, между две от най-известните имена в тазгодишното издание на надпреварата, а победителят от него си осигури мач срещу втория поставен в схемата - Адриан Манарино.

Особено интригуващ бе първият сет, в който Карбайес Баена поведе с 4:0 и два пробива. Виньолас обаче върна една пробив, а след това успя да изравни и в десетия гейм, когато при 5:4 неговият опонент сервираше за сета.

Обратът бе пълен, като с третия си пробив и спечеления седми от последните осем гейма, Рамос Виньолас затвори първия сет със 7:5.

Във втория сет обаче Карбайес Баена оправда ролята си на фаворит и с 6:4 успя да вкара мача в трети сет, където един пробив в четвъртия гейм бе достатъчен за Рамос Виньолас, за да намери място във втория кръг.

Днешният ден стартира с унгарско дерби, в което Фабиан Марожан победи Шамбор Пирош с 6:3, 6:1, а в интригуващ трисетов сблъсък, Крис О'Конъл от Австралия се справи със сърбина Миомир Кецманович.