Световната №5 Елина Свитолина продължава да показва през тази година, че е готова за първата си титла от Големия шлем.

Украинката се класира за втори пореден полуфинал в турнирите от голямата четворка, след като победи Йохана Конта с 6:4, 6:4 на US Open за час и 42 минути.

Това беше пета нейна победа в пет мача срещу световната №16, която е унгарка родена в Австралия и състезаваща се за Великобритания. Свитолина само преди месец и половина се класира на първия си полуфинал в Шлема. На "Уимбълдън" тя загуби от бъдещата шампионка Симона Халеп.

Приятелката на Гаел Монфис постигна два пробива в първия сет и допусна един, а при 4:3 спаси ключова възможност за съперничката си, което й позволи да поведе в резултата.

Вторият сет се разви по идентичен начин - трите пробива паднаха по абсолютно огледален ред в пети, шести и седми гейм.

Разликата бе, че Свитолина изпусна два мачбола на сервис на Конта, но на своето подаване завърши започнатото.

На полуфиналите украинката чака Серина Уилямс или Ван Циан.