Младият ни талант в тениса - Илиян Радулов, допусна обрат и отпадна от "Ролан Гарос" при юношите.

Българинът, който бе пети поставен в основната схема, загуби от бразилеца Жоао Фонсека с 6:3, 2:6, 6:3.

Макар да се намира с 200 позиции в ранглсита зад своя опонент, Радулов бе фаворит в срещата и очакванията на всички бяха за достигане на четвъртфинал.

Особено след силния първи сет, който с пробив в шестия гейм Радулов успя да спечели с 6:3.

Втората част започна с размяна на по два пробива, но вместо от 2:3 да изравни, Илиян Радулов загуби три последователни гейма и с 2:6 се прости с шансовете си в този сет.

Решителната трета част с пробив и 2:0 за Фонсека, но Радулов бързо съумя да изравни, преди да допусне фаталния брейк в осмия гейм.

Българинът изостана с 0:30, но обърна до 40:30, като в този момент не успя да затвори гейма си. Фонсека достигна до брейкбол, който бе спасен, но малко по-късно успя да се възползва от втория си шанс, поведе с 5:3, а след това затвори третия сет с 6:3.

Така голямата ни надежда в Париж напуска турнира, но родното участие продължава. По-късно днес мачовете си ще изиграя Адрияно Дженев и Ива Иванова.