Поставените най-отгоре в схемата двама асове продължават напред на турнира от ATP 500 в Акапулко, Мексико, за да търсят среща на финала. Няколко топ играчи, сред които Григор Димитров, ще имат какво да кажат по въпроса, разбира се.

Първият поставен в схемата и световен №5 Стефанос Циципас победи Джон Иснър от САЩ с 6:3, 6:2, като игра толкова стабилно, че не допусна съперникът му да има дори една точка за пробив в мача.

Гръцката звезда си свърши работата за 58 минути, което е направо убийствено постижение срещу мощен и опитен играч като Иснър, който е №27 в ранглистата.

За Стефанос идва среща с Феликс Ожие-Алиасим (Канада), който не даде шанс на американеца Стефан Корда - 6:3, 6:4.

Победителят от Циципас - Алиасим ще има за съперник на полуфинал спечелилия мача, който най-много ни вълнува: Григор Димитров - Лоренцо Мусети.

От другата половина на схемата напредва Александър Зверев, седмият в ранглистата. Той мина през някои трусове и два допуснати пробива срещу сърбина Ласло Джере, но го победи с 6:4, 6:3, за да отиде на четвъртфинал. Там го чака Каспер Рууд от Норвегия, победил нидерландеца Талон Грикспор с 4:6, 6:3, 7:6 в най-дългия мач на този ден/у нас нощ (единствен трисетов) в Акапулко.

Британецът Камерън Нори изненадващо пречупи Фабио Фонини с 6:4, 6:3 и си спечели четвъртфинална квота, а там ще играе срещу германеца Доминик Кьопфер, който също отпрати у дома фаворит - 6:4, 6:2 над канадеца Милош Раонич.

Спечелилият сблъсъка на Нори с Кьопфер отива на среща с победителя от Зверев - Рууд, с което полуфиналната решетка ще бъде оформена.

Четвъртфиналите са в нощта срещу петък наше време, полуфиналите - в събота в ранни зори, а финалът - в събота срещу неделя след полунощ.