Ясно бе за всички, че участието на Ник Кирьос на клей турнира в Хюстън няма да се размине без циркове.

Австралиецът отпадна на полуфиналите в надпреварат и се скара със съдията на стола в добре познатия си стил. Кирьос не успя да достигне финала, след като загуби от третия поставен Рейли Опелка с 3:6, 5:7.

Най-любопитният момент в мача дойде в десетия гейм на втория сет, когато след решение на съдията, вместо Кирьос да поведе с 40:15, резултатът стана 30:30. Видео от мача може да видите на MAXSport. live.

Тогава очевидна топка в аут на Опелка, която дори остави сериозна следа върху клея, бе отсъдена като добра.

Това веднага разгневи Кирьос, който проведе обичайния си монолог срещу съдията, като дори го попита иронично: "Ти какво точно работиш".

Естествено, че след това гневният австралиец набързо загуби сета и мача в единственият турнир на клей, който ще играе през този сезон.

Титлата в Хюстън пък ще отиде при един от американските гиганти в тениса, след като Рейли Опелка ще играе финал срещу Джон Иснър.