Карлос Алкарас е шампион в Буенос Айрес, след като победи на финала на клея в Аржентина Камерън Нори с 6:3, 7:5.

Испанският тийнейджър се завърна на корта след тримесечно отсъствие заради травми в абдукторите и бедрото, за да спечели още първата надпревара, в която игра след паузата.

Алкарас завърши 2022-ра на върха в ранглистата и стана най-младият №1 в историята на финал на сезон - на 19 години. Но пропусна австралийската част от тура, включително Australian open, за да се появи отново на корта в Буенос Айрес, където турнирът бе от категория ATP 250.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ФИНАЛА>>>

Той бе поставен като №1 в схемата, а Нори бе номер 2. На финала испанецът изигра отлично "картите" в най-важните моменти - проби при 3:3 в първия сет, а после удари отново на подаването на съперника при 5:3.

Втората част бе по-драматична, като Алкарас отново проби първи, но при 5:3, когато сервираше за мача, допусна брейк. И така се стигна до 6:5, а Нори подаваше да вкара сета в тайбрек, но пропусна рутинен форхенд при 40-30, стигна се до обрат в гейма, нов пробив и 7:6 за Карлос. Мачът продължи 94 минути, а испанският тийнейджър не само спечели титлата, а и навакса част от изоставането си на върха от Новак Джокович.

Сърбинът е първи в ранглистата със 7070 точки, а втори е Алкарас с 6480.