Световният №5 Доминик Тийм бе близо до това да отпадне във втория кръг на Мастърса в Париж.

Австриецът успя да победи Милош Раонич със 7:6(5), 5:7, 6:4 за 2 часа и 40 минути.

Постигна само един пробив в мача, но той се оказа ключов за спечелването му, защото дойде при 4:4 в третия сет.

След като загуби първия сет с тайбек, канадецът бе близо до знаменит обрат, забивайки общо 30 аса срещу скромните 4 за съперника.

Скоростта от 220 км/ч, която развиват началните му удари е още по-ефективна на игра в зала и затрудненията за шампиона от Виена бяха видими.

В следващия кръг Тийм ще играе с Григор Димитров или Давид Гофен. Той ще търси подобрение на най-силното си представяне в турнира, което бе полуфинал през миналата година.