Австриецът Доминик Тийм за втора поредна година ще спори за трофея на финалния турнир на ATP в Лондон. Шампионът от US Open елиминира световния №1 Новак Джокович от Сърбия, който е и петкратен победител в надпреварата, след близо три часа тенис и победа в три сета - 7:5, 6:7(10), и 7:6(5).

Миналата година Тийм отстъпи на Стефанос Циципас от Гърция, а сега очаква Рафаел Надал (Испания) или Даниил Медведев (Русия). Това означава, че за първи път от периода 1974-1979 година финалите на АТP ще имат шестима различни победители в шест последователни години.

Тийм проби в единадесетия гейм на първия сет, осъществявайки единствената си възможност за пробив, а след това успя да затвори сета със 7:5, за да поведе в мача.

Джокович пропусна два поредни сетбола при 6:5 във втория сет, а в последвалия тайбрек отрази четири мачбола. Тийм бе по-близо до успеха при 9:10, но сърбинът спечели три поредни разигравания, за да изравни резултата.

И двамата сервираха добре в третия сет, без да допускат възможности за пробив и така отново се стигна до тайбрек. Там Джокович започна убийствено и спечели първите четири точки, но Тийм отговори с шест поредни, за да поведе с 6:4 и в крайна сметка успя да затвори двубоя в Лондон при шестия си мачбол тази вечер.

Австриецът направи дузина асове и не допусна нито един пробив, отразявайки и трите шанса на сръбския си съперник. Това бе и неговата победа №300 в професионалния тенис.