Фаворитът Доминик Тийм се класира убедително на полуфиналите на US Open.

Той победи Алекс де Минор от Австралия с 6:1, 6:2, 6:4, като това му отне 2 часа и 7 минути.

Австриецът, който е №2 в основната схема, е и големият фаворит за титлата след дисквалификацията на Новак Джокович и отсъстивето на Федерер и Надал.

Той вече има три финала в Шлема, а на пътя към към четвъртия мач за титлата се изправя Даниил Медведев.

Австралийският му съперник Де Минор бе видимо изтощен от петсетовия си мач срещу Денис Шаповалов в предния кръг, а това сериозно повлия на представянето му.

Де Минор не оказа почти никаква съпротива на Тийм. Интрига имаше само в началните геймове на първия сет, когато двамата размениха по пробив, а австралиецът имаше и шансове за втори такъв, но не се възполва, като след това загуби тежко сета с 1:6.

Доминик Тийм продължи да доминира и в следващите два сета, като с по два пробива във всеки един от тях се осигури успеха.

Полуфинала ще е първи за австриеца на US Open.