Шампионът от Откритото първенство на САЩ - Доминик Тийм, даде сериозна заявка и за титлата от "Ролан Гарос".

Австриецът победи 28-ия поставен Каспер Рууд с 6:4, 6:3, 6;1 за два часа и 16 минути, намирайки място в четвъртия кръг.

Тийм достигна до тази фаза без да даде нито сет на тримата си опоненти до този момент, а със силната си и почти безгрешна игра загатна, че има сили да се противопостави на Рафа Надал и Новак Джокович.

Единствените колебания на Тийм бяха в самото начало на мача, когато изостана с 1:3 гейма, но бързо вкара нещата в релси.

Клейът е неговата любима настилка, а австриецът показа много силен тенис, като не даде шанс на младата норвежка надежда.

Още в следващия кръг Тийм може да има доста тежко препятствие, след като чака победителят от мача между Стан Вавринка и френският участник с "уайлд кар" - Юго Гастон.