Доминик Тийм победи миналогодишния шампион Стефанос Циципас в първия мач от финалния Мастърс в тениса.

В Лондон австриецът триумфира в класен двубой със 7:6(5), 4:6, 6:3 за два часа и 18 минути.

Двубоят беше повторение на миналогодишния мач за трофея в британската столица, а Тийм успя да вземе реванш.

Оспорваният първи сет премина без пробиви и стигна до тайбрек, в който гъркът пропиля аванс от 4:1 точки и допусна обрат.

Във втората част Циципас реализира първи и единствен пробив в третия гейм и запази преднината си, за да изравни резултата.

В решителния трети сет Тийм пък стигна до ранен брейк и дръпна с 3:0, след което игра солидно, за да триумфира.

Във втората среща по-късно днес номер 2 Рафаел Надал ( ще се изправи срещу седмия поставен Андрей Рубльов.