Поставеният под №2 в основната схема на Sofia Open напусна турнира след само един мач. Испанецът Пабло Кареньо Буста отстъпи пред първата ракета на Швейцария Марк-Андреа Хюслер след 3:6, 6:3 и 2:6. За Хюслер това бе едва втори успех срещу тенисист от Топ 20 на световната ранглиста, а в следващата среща негов съперник ще бъде Камил Маихжак от Полша.

Tака за втори пореден ден ставаме свидетели на изненада, след като вчера Григор Димитров отпадна след загуба от Иля Ивашка (Беларус).

Хюслер спечели близо 90% от точките си на първи сервис (33 от 37) и проби съперника си три пъти. Кареньо Буста направи само един брейк, който стана факт във втория сет, a освен това допусна и две двойни грешки срещу нито една за противника.

В първия сет швейцарецът поведе с 4:1 и го затвори безпроблемно в своя полза на три, а във втората част Кареньо Буста все пак се съвзе и съумя да изравни резултата. Четири поредни спечелени гейма в третата част обаче се оказаха решаващи за победата на Хюслер.

Датският тийнейджър Холгер Руне също продължава напред, след като победи Лоренцо Сонего (Италия) с 6:7(1), 6:4 и 6:3. Двамата играха 2 часа и 17 минути на централния корт в "Арена Армеец", а с триумфа си днес Руне сложи край на победната серия на Сонего, простираща се в шест последователни двубоя, при това без загубен сет.

Италианецът пристигна в българската столица като шампион от турнира в Метц, който спечели миналата седмица.

Сонего поведе със сет, печелейки наистина оспорвана първа част след тайбрек. В десетия гейм на втората част младият датски тенисист направи първия пробив в мача, а след това изравни резултата. В третия сет Руне сервира страхотно, печелейки 20 от 23 точки при собствено подаване и проби за 5:3, след което затвори мача в своя полза след 6:3.

Съперник на Холгер в четвъртфиналите ще бъде Иля Ивашка (Беларус), който вчера отстрани Григор Димитров.