Световната №2 Симона Халеп се срина на осминафиналите в Индиън Уелс, губейки от чешката тийнейджърка Маркета Вондрусова с 2:6, 6:3, 2:6 след час и 40 минути игра.

19-годишната чехкиня, която е под №61 в света, записа най-голямата победа в кариерата си, след като вече отстрани финалистката на "Ролан Гарос" Йелена Остапенко и миналогодишната финалистка в Индиън Уелс Дария Касаткина.

В следващия кръг ще играе с украинката Елина Свитолина и това вероятно ще е още по-труден тест.

Маркета Вондрусова

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Вондрусова е поредното доказателство, че чешкият женски тенис е най-развитият в Европа. Общ шест представителки на тази страна пребивават в топ 100.

В друга среща от деня Наоми Осака буквално беше отнесена от Белинда Бенчич. 22-годишната швейцарка, която е №23 в света, би с 6:3, 6:1 за час и седем минути.

Японката загуби всички дълги геймове в мача и за пореден път се видя, че славата на голям шампион не й се отразява позитивно на корта.

Белинда Бенчич

Осака е миналогодишен шампион и ще загуби внушителните 880 точки в световната ранглиста. Това е шанс за чехкинята Каролина Плишкова, №5 в света, която при триумф на турнира ще изкачи три позиции и ще е съвсем близо до №1.

В четвъртфиналите Бенчич ще играе именно с Плишкова.

В другите мачове:

Гарбине Мугуруса (Испания) - Кики Бертенс (Холандия) 2:1 (5:7, 6:1, 6:4)

Бианка Андрееску (Канада) - Киан Ван (Китай) 2:0 (7:5, 6:2)

Елина Свитолина (Украйна) - Ашли Барти (Австралия) 2:1 (7:6, 5:7, 6:4)

Винъс Уилямс (САЩ) - Мона Бартел (Германия) 2:0 (6:4, 6:4)

Каролина Плишкова (Чехия) - Анет Контавейт (Естония) 2:1 (7:6, 4:6, 6:2)

Четвъртфиналните двойки: Мугуруса/Андрееску, Свитолина/Вондрусова, Бенчич/Плишкова, Уилямс - Сабаленка/Кербер