Виктория Томова вече има участие на двойки във всички турнири от Големия шлем. Българката дебютира при тандемите на US Open, играейки в отбор с Айла Томлянович от Австралия, но двете отпаднаха в първия кръг на надпреварата след загуба с 0:6, 7:5 и 2:6 от Петра Мартич (Хърватия) и Шелби Роджърс (САЩ).

В основната схема на двойки Томова само веднъж е прескачала първия кръг - през 2022-а на "Уимбълдън", когато игра във втория и отново напусна турнира.

Кошмарен старт и 11 загубени от първите 12 гейма в мача доведоха до "геврек" за българо-австралийския тандем в първия сет, но после двете показаха балкански характер и след като изостанаха с 1:6 във втория, спечелиха шест поредни гейма за 7:5 и изравняване на резултата.

Томлянович се състезава за Австралия, но е родена в Загреб и до 2018 година представяше родната си страна.

В третия сет Мартич и Роджърс бяха убедителни и след като поведоха с 4:0 не допуснаха нов обрат, продължавайки напред към следващия кръг.

Те имат доста по-сериозен опит на двойки, като са играли четвъртфинали на "Ролан Гарос" през 2021-а и на Australian Open през 2022-а.