Виктория Томова победи с 6:4, 6:0 Диан Пари на старта на основната схема на турнира в Монтерей, Мексико.

Първата ракета на България спечели за 1 час и 15 минути, след като проби решаващо в последния гейм на първия сет и го затвори с 6:4, а после бе безапелационна във втория.

Томова чака решение на организаторите с кого ще играе във втория кръг на турнира, който реално се явява част от осминафиналната фаза.

Това се налага, след като поставената под №1 в схемата и световна №15 Елина Свитолина бойкотира мача си срещу Анастасия Потапова.

Свитолина е украинка и отказа да играе с рускинята Потапова, което постави в сложна ситуация домакините. Най-вероятно Анастасия ще бъде допусната да играе с Виктория, но ако това не се случи, българката отива на четвъртфинал директно и то, в потока на лидерката в ранглистата Свитолина, която се оттегля от надпреварата.

Това отваря чудесен шанс на Томова да пробие и по-напред в Монтерей, а с това и да посегне към място в топ 100 на ранглистата, което никога не е постигала.

Победената тази сутрин Пари е №100 в нея, а българката започна седмицата като №103.