Виктория Томова отпадна от "Ролан Гарос" след загуба в три сета и мач, продължил общо над 5 часа в Париж.

Първата ни ракета отстъпи на китайката Синю Уан с 5:7, 7:5, 1:6, след като на двата пъти на двете се наложи да се прибират от корта в съблекалните и да чакат дъждът над френската столица да спре.

Томова започна колебливо, като едва удържа първите си две подавания. И точно, когато стабилизира играта, българката допусна пробив за 5:6, а след това загуби и първия сет.

Реакцията бе чудесна след първото прекъсване за около 40 минути, което дойде в началото на втория сет. Виктория заигра силно, въпреки че бе изостанала с пробив, като при 4:5 го върна, когато китайката сервираше за мача.

Във втората половина на този сет Томова не загуби гейм - от 3:5 до 7:5 в тази част, за да изравни за 1-1.

Вместо психологическо предимство за нея обаче, дойде спад. И Уан взе четири поредни гейма на старта на третия сет. При 1:5 дойде второто, още по-дълго прекъсване, което спря тениса в комплекса за над 2 часа.

Доигра се само един гейм - на подаването на българката, който бе загубен, и с 1:6 в този трети сет, Томова отпада от надпреварата.

Тя обаче за първи път в кариерата си стигна до втория кръг на "Ролан Гарос", а и победи не кого да е - световната №18 Екатерина Александрова. Това ще я прати напред в ранглистата от понеделник, когато се очаква да е около 67-ма позиция.

Най-доброто класиране на българката е №64, а с добро представяне в сезона на трева, който предстои, тя може да го подобри.