Новак Джокович не посрещна по най-добрия начин младия италианец Лоренцо Музети в първия му четвъртфинал на Мастърс надпревари.

Сърбинът го победи категорично с 6:0, 6:3 в парижката зала "Берси" и по този начин се класира за полуфиналите.

Ноле не даде нито един от първите седем гейма в мача, а след това изостана с пробив във втория сет, но бързо обърна нещата с нови четири поредни гейма в своя полза.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ И РЕАКЦИЯТА НА ДЖОКОВИЧ >>>

Изглеждаше за поредна вечер крайно амбициран, като на моменти тази му настройка се превръщаше и в ярост. В края на мача той по някаква причина се разкрещя на треньорите си, сред които бе и Горан Иванишевич. Случи се при вече почти спечелен мач и без особено напрежение в играта му.

Мисията на Ноле е да спечели седмата си титла в Париж и трета в последните четири издания. За целта на първо време ще трябва да победи Стефанос Циципас, който победи Тони Пол с 6:2, 6:4.

Другият полуфинал ще противопостави двамата играчи в най-добра форма в тура - Феликс Оже-Алиасим и Холгер Руне.

Те играха на финала в Базел миналата неделя и канадецът триумфира с трета поредна титла. Сега обаче Руне ще е със самочувствието на човекa, който отстрани световния №1 Карлос Алкарас.

Испанецът загуби първия сет с 3:6 преди да се откаже в тайбрека на втория заради контузия. Така преследването му на първа титла след триумфа на US Open ще продължи.

Оже-Алиасим пък се справи с американеца Франис Тиафо след 6:1, 6:4 за час и 34 минути.