Григор Димитров отпадна в третия кръг на "Ролан Гарос" след тежка загуба с 0:3 сета от испанеца Фернандо Вердаско - 6:7(4), 2:6, 4:6 за два часа и 24 минути.

Така българинът за трети път не успя да преодолее тази фаза на турнира, след като същата съдба го сполетя през 2013-а и 2017-а.

Вердаско го победи за втори път през годината. През март испанецът триумфира в двубоя им на старта в Индиън Уелс.

Поставеният под №4 в схемата Димитров изигра силен първи сет, но изпусна четири сетбола при 6:5 и сервис на Вердаско. Испанецът вкара мача в тайбрек, а в него заличи пасив от мини пробив, за да затвори със 7:4 точки.

Нивото в играта на Григор падна значително във втория и третия сет. Грешеше бекхенд след бекхенд, а Вердаско беше много по-убедителен от основната линия.

34-годишният испанец нямаше сериозно предимство на свой сервис, но въпреки това измъкваше подаванията си с рутина.

Същото в голяма степен важеше и за Григор, с разликата, че се пропука в най-неподходящия момент в края на втория сет.

Третата част също бе по-силна за Вердаско, въпреки че бе пробит на два пъти. Григор изгуби подаването си в три случая и логично се прости с Париж.

Пресилено би било да се каже, че умората бе основният фактор за загубата на българина след маратонския мач с Доналдсън, тъй като движението му по корта през целия мач с Вердаско бе добро.

Просто ударите му не влизаха за разлика от тези на съперника и участието приключва безславно.

В следващия кръг Вердаско ще срещне победителя от двойката Новак Джокович - Роберто Баутиста-Агут.