Каролина Плишкова от Чехия се класира за трета поредна година за полуфиналите на Шампионата на УТА в китайския град Шънчжън.

Поставената под номер 2 чехкиня надделя над петата в схемата Симона Халеп (Румъния) с 6:0, 2:6, 6:4 в решителния мач за второ място в Пурпурната група.

Защитаващата титлата си от миналия сезон Елина Свитолина (Украйна), която вече си беше осигурила първата позиция в групата, завърши с пълен актив от три победи след 7:5, 7:6(10) над резервата София Кенин (САЩ) в другия мач за деня.

Кенин сервираше и за двата сета при 5:3 гейма в първия и при 5:4 във втория, но допусна обрати.

Плишкова пък започна силно мача и не даде гейм на съперничката си в първия сет, но Халеп започна да намира играта си във втората част. Със серия от шест поредни гейма румънката изравни резултата и поведе с 2:0 в третия сет.

Последва нов обрат след пет последователни гейма за чехкинята, която при 5:3 сервираше за мача, но допусна пробив. Халеп след това имаше подаването, за да изравни, но и тя не се възползва и Плишкова триумфира.

Чехкинята завърши с 28 печеливши удара срещу едва 15 на съперничката си, което натежа.

На полуфиналите Плишкова ще играе срещу победителката в Червената група и номер 1 в света Ашли Барти (Австралия), а Свитолина ще срещне Белинда Бенчич (Швейцария).