Рафаел Надал ще играе за дванадесета титла на турнира в Барселона.

Единадесеткратният победител в каталунската столица нямаше особени проблеми в полуфиналния си двубой с друг испанец - Пабло Кареньо-Буста и го победи в два сета за 89 минути след 6:3 и 6:2.

Рафа поведе с два пробива в първия сет, след което загуби подаването си, но затвори сета в деветия гейм. Във втория сет Краля на клея спечели първите четири гейма, а след това узакони триумфа си с втория си мачбол.

Негов съперник в утрешния финал ще бъде Стефанос Циципас. Младата гръцка звезда бе дори по-бърз в полуфинала си с Яник Синер (Италия) - 6:3 и 6:3 за 83 минути игра.

Циципас продължава убедителното си представяне на червени кортове - това бе деветата му поредна победа на клей, след като преди седмица взе първата си титла на Мастърс - в Монте Карло.

В срещите им досега Надал има шест победи, а Циципас - две. Двамата играха на финал в Барселона и през 2018 година.