Рафаел Надал до късно снощи бе на "Сантяго Бернабеу", където гледа историческото зрелище между любимия му Реал (Мадрид) и Манчестър Сити в Шампионска лига, а днес лично сътвори истинско шоу в испанската столица.

И макар двбуоят му срещу Давид Гофен от третия кръг на Мастърс турнира в Мадрид да бе шоу за зрителите, за Надал със сигурност това бе доста стресиращ трилър, през който едва ли е очавкал да премине.

Матадора успя да спечели с 6:3, 5:7, 7:6 (9), но това се случи за три часа и 9 минути игра. Видео вижте тук.

В тях Надал трябваше да спасява четири мачбола, да преминава през много кризи, но все пак големият шампион е голям именно в такива моменти, когато успява да се измъкне против очакванията.

А всичко си вървеше по план, защото Надал спечели с 6:3 първия сет и при 5:3 във втория и 40:30, той получи първия си мачбол и сервираше за място на четвъртфиналите.

Тази точка се оказа ключова, защото Надал се срина. Освен, че я пропусна, играта му забуксува и той загуби четири поредни гейма, за да загуби и втория сет с 5:7.

Снимка: Getty images

Колебания на Матадора продължиха и в третия сет. Той допсукаше грешка след грешка, сервираше много лошо, но все пак докара нещата до решиетелен тайбрек, в който поведе с 4:1.

В този миг пълните с негови фенове трибуни помислиха, че всичко ще приключи щастливо, но Давид Гофен избухна с пет поредни точки и се добра до първите си два мачбола при 6:4.

Надал се измъкна, за да последва истиснки трилър, в който Гофен имаше още два мачбола, две точки за решаване на мача имаше и Надал, като в крайна сметка Матадора успя да реши всичко с 11:9 в тайбрека.

По-рано днес действащия шампион Александър Зверев спечели набързи мача си срещу Лоренцо Музети след 6:3 в първия сет и отказване на италианския му опонент.