Стефанос Циципас имаше много труден мач на старта на тазгодишния "Ролан Гарос", но успя да спечели в първи кръг.

Най-добрият гръцки тенисист триумфира с 3:1 сета срещу световния №452 Иржи Весели - 7:5, 6:3, 4:6, 7:6(7) след три часа и 16 минути игра.

Весели, който игра на турнира със защитен ранкинг, за пореден в своята кариера показа, че може да е много опасен, когато играе срещу най-големите.

Той загуби първия сет, след като имаше пробив аванс и преднина от 5:3, а във втория до средата на сета бе равностоен на съперника.

След това спечели третата част с късен пробив, а четвъртата се оказа най-интересна. В нея Циципас трябваше да се бори за кожата си, като частта влезе в тайбрек, а там Весели изпусна три поредни сетбола при 6:3. Стефанос показа характер и обърна резултата, за да спечели със 9:7 точки.

Играта на гърка определено не подсказва евентуален триумф на турнира, но първата крачка е направена. Във втория кръг той ще играе с испанеца Роберто Карбаес Баена или американския квалификант Емилио Нава.