Стефанос Циципас поведе с два сета срещу Яник Синер, но после допусна изравняване и трябваше да се бори пет сета срещу упорития италианец, за да си осигури място в четвъртфиналите на Australian Open. Поставеният под №3 в основната схема грък продължи към последните осем в Мелбърн след 6:4, 6:4, 3:6, 4:6 и 6:3, а между него и трето поредно класиране за полуфиналите застава младата чешка надежда Иржи Лехечка.

Циципас материализира почти половината си възможности да пробие - 5 от 11. Младият италианец пък определено нямаше ден, стане ли дума за възможности за брейк и успя да направи само четири пробива от невероятните 26 възможности.

Гръцката звезда продължава успешната си серия срещу италианци в основната схема на турнири от Големия шлем. Победата му срещу Синер бе четиринадесета поредна в двубои с италиански съперник.

На практика двамата си поделиха по два сета преди да се стигне до решаващата пета част в Мелбърн. В ключовия пети сет Циципас започна да сервира наистина добре, a в шестия гейм осъществи ключов пробив, който му помогна да затвори мача в своя полза след 6:3.

"Имах чувството, че играхме тенис на този корт цял един вeк. Но беше един страхотен мач", бе лаконичният коментар на Циципас след победата му днес.