Стефанос Циципас очаквано достигна третия кръг на Australian open, където за наше съжаление ще играе срещу Беноа Пер, а не с българина Григор Димитров. Световният №4 игра 3 часа и 21 минути, за да пречупи изключително коравия Себастиан Баес от Аржентина (№88 в ранглистата) - 7:6, 6:7, 6:3, 6:4. Как не се предаде 170-сантиметровият южноамериканец дори след схващания в прасците и на двата крака, и след подхлъзване, от което едва се изправи, и от невероятната умора в четвъртия сет... не е ясно. Какъв характер показа! Стефанос го прегърна след мача и го сочеше, за да изтръгне за него аплодисментите на публиката.

Баес взе втория сет след тайбрек, както бе загубил и първия. И вдигна публиката, която чакаше интрига и интересен мач. И го получи.

Циципас ще играе срещу Пер, който си проправи път през първата ни ракета до третия кръг. Гъркът е един от фаворитите в турнира.

Голямата изненада на деня направи австралиецът Крис О`Конъл, който елиминира в три сета Диего Шварцман, поставен под №13 в схемата. Представителят на домакините е №175 в ранглистата, но победи със 7:6, 6:4, 6:4 за над три часа битка.