Стефанос Циципас изненадващо отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Ротердам.

Поставеният под номер 2 грък загуби от Аляж Бедене (Словения) с 5:7, 4:6 за час и половина игра.

Бедене пласира 9 аса и не допусна пробив. При 5:5 словенецът взе пет от следващите шест гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:1 във втория, а до края сервираше солидно и запази преднината си.

На четвъртфиналите Бедене ще срещне канадския тийнейджър Феликс Оже-Алиасим, който снощи елиминира Григор Димитров с 6:4, 6:2.

Италианецът Яник Синер пласира 27 печеливши удара и надделя над вицешампиона от 2017 година и номер 4 в схемата Давид Гофен (Белгия) със 7:6(7), 7:5.

18-годишният Синер, който участва с "уайлд кард", постигна първа победа над тенисист от топ 10 в кариерата си.

Италианецът все оспорвания първи сет с тайбрек, а във втората част той навакса ранен пробив пасив, за да си осигури мач на четвъртфиналите срещу Пабло Кареньо Буста (Испания).

Седмият поставен Андрей Рубльов (Русия), който има две титли от началото на сезона, продължи добрата си серия. Той елиминира във втория кръг Александър Бублик (Казахстан) със 7:5, 6:3 и записа 13 победа в 14 мача през 2020 година.