Стефанос Циципас спечели титлата в Next Gen ATP Finals в Милано след триумф над Алекс де Минор с 2:4, 4:1, 4:3(3), 4:3(3) за час и 45 минути игра.

Турнирът събра най-добрите осем млади състезатели и се игра по новите експериментални правила. Най-важното от тях бяха сетовете до четири гейма с тайбрек при 3:3. Всеки мач се игра до три спечелени сета.

Циципас е един от най-обещаващите млади таланти и вече има зад гърба си финал на турнира в Барселона, където загуби от Рафаел Надал.

И гъркът, и австралиецът Де Минор спечелиха годишна награда на ATP - първият за най-голямо развитие, а вторият за "новак на годината".

Руснакът Андрей Рубльов спечели третото място след победа с 1:4, 4:3(4), 2:4, 4:2, 4:3(2) над испанеца Жауме Мунар.