Виктория Томова преодоля първия квалификационен кръг на големия турнир в Дубай, където е елитът на женския тенис.

Първата ракета на България победи с 6:4, 6:0 за 93 минути игра индийката Анкита Рейна, за да стигне до двубой, с който да си осигури място в основната схема.

Томова поведе с 2:0, но изненадващо допусна геймовете да стигнат до 2:3, преди да покаже по-високата класа от влязлата с уайлкдар индийка за спечелване на първия сет. Вторият бе разгром - "геврек" на нула и място в следващата фаза.

Надпреварата е от WTA 1000 - най-високата категория под Големия шлем, а наградният фонд е 2.3 милиона долара.

На пътя на българката към основната схема остава само Тимеа Бабош (Унгария), която е №179 в ранглистата. Томова влезе в състезанието като номер 68.

Бабош елиминира рускинята Мария Тимофеева с 6:2, 2:6, 6:3 в доста по-труден и дълъг мач от този на Виктория. Тази среща продължи 2 часа и 20 минути.

Двубоят на Томова и Бабош е в събота.

През миналата година българката стигна до втория кръг на основната схема на турнира в Дубай, което означава, че за да не загуби точки за ранглиста е необходимо поне да изравни това си постижение и сега.