Серена Уилямс премина през най-сериозния си тест от началото на тазгодишния US Open, побеждавайки Каролина Плишкова с 6:4, 6:3 за час и 27 минути.

Така американката взе реванш за загубата на полуфиналите преди две години, когато чехкинята изненадващо се класира за единствения си финал на Голям шлем досега.

Плишкова може да съжалява за представянето си, защото започна мача много добре и почти не правеше непредизвикани грешки в първия сет.

Поведе с пробив аванс за 4:2, но след това загуби четири поредни гейма, а Уилямс си върна увереността на 100%.

Във вторият сет мощта на американката бе твърде голяма. Бърз аванс от 4:0 предопредели изхода на срещата.

Плишкова успя да върне един пробив и изпусна цели четири възможности да върне още един при 2:4.

Публиката също имаше много важна роля за обрата и шесткратната шампионка на турнира призна това.

Победата бе първа за Уилямс срещу играч от топ 10 в последните 21 месеца. Полуфиналът ще е 36-и за нея в Шлема като активът й към този момент е 20 победи и 5 загуби.

На полуфиналите ще играе с Анастасия Севастова, която убедително отстрани актуалната шампионка.