Организаторите на "Уимбълдън" слагат край на възможността да се играят маратонски мачове, което бе една част от чара на турнира.

Взе се решение вече да се играе тайбрек в петия сет на двубоите, но това ще се случва при резултат 12-12 гейма.

Досега се играеше до два гейма разлика, което донесе и няколко счупвания на рекорди за най-дълги мачове.

Историческата промяна е наложена главно заради полуфинала между Кевин Андерсън и Джон Иснър през този сезон, който продължи шест часа и 35 минути, като резултатът в петия сет бе 26:24 гейма за юноафриканеца.

В последствие Андерсън бе твърде уморен, за да е конкурентен на Джокович на финала.

US Open е един от турнирите, на който се играе тайбрек още при 6:6 гейма в петия сет. От "Уимбълдън" обаче не са готови да приложат този вариант.

Припомняме, че рекордът за най-дълъг мач падна именно в Лондон. През 2010-а Джон Иснър победи Никола Маю след 11 часа игра - 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68.