Кевин Андерсън унижи Кей Нишикори на финалния турнир на най-добрите осем в Лондон след 6:0, 6:1 в мач, който продължи час и четири минути.

Японецът вчера победи изненадващо Роджър Федерер, но днес бе неузнаваем и на косъм се размина с нулев актив от геймове, след като изоставаше с 0:5 във втория сет.

Андерсън записа втора победа и с формата си доказва, че един от основните претенденти за титлата, чийто актуален притежател е Григор Димитров. Отново игра като терминатор с единствената цел да унищожи съперника си.

Все пак показа съчувствие в края и даде един гейм при сервис на Нишикори. Ако не го беше направил, щеше да стане първият в историята, който печели с 6:0, 6:0 на този турнир.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Южноафриканецът поддържаше страховит процент на първи сервис и нямаше начин да бъде пробит. От другата страна на мрежата процентът на Нишикори бе много слаб - 45%, а грешките при сравнително лесни удари се редуваха една след друга.

Победителят направи само 12 непредизвикани грешки и се отчете с 12 аса.

Предстои му мач с Федерер. Ако Маестрото тази вечер победи Тийм, мачът с гиганта от Южна Африка може да се превърне в ключов за първото място в групата.

Именно Андерсън победи Федерер на тазгодишния полуфинал на "Уимбълдън" - един от най-изненадващите резултати през сезона.