Доминик Тийм си заслужи втори пореден финал на "Ролан Гарос" срещу Рафаел Надал.

Австрийският тенисист победи Новак Джокович с 3:2 сета (6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5) в мач, който се игра в рамките на два дни и бе прекъсван три пъти заради дъжд.

В съботния ден срещата бе прекъсната при 4:1 гейма за Тийм в заключителния сет след спонтанен дъжд, който се изсипа над корта.

След това събитията загубиха всякаква спортно-техническа логика. Тийм загуби пробива, стигна до нов, а след това изпусна два последователни мачбола. Все пак направи пробив за 7:5 и заслужено спечели.

Тийм бе по-балансираният и постоянен играч в хода на почти всичките 4 часа и 20 минути и ще се пробва във втори пореден финал срещу Рафа.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Паузите заради дъжд идваха все в периоди, в които Джокович бе разклатен, като след това му помагаха да се връща в мача. В крайна сметка обаче логиката възстържествува.

Тийм и Надал са играли общо 12 пъти (11 на клей), като победите за испанеца са осем. През тази година австриецът победи съперника си на полуфиналите в Барселона и с тази си игра има шанс да го детронира на предстоящия финал.

11-кратният шампион Надал обаче е безспорен фаворит в неделното супершоу.

Джокович от своя страна се размина с мечтата да спечели четири поредни титли в Големия шлем и да запълни целия цикъл, както вече го направи веднъж в кариерата си.