Григор Димитров ще играе в четвъртфиналите на турнира "Куинс" в Лондон, след като победи Франсиско Серундоло (Аржентина) в два сета - 6:3 и 7:5 за час и половина тенис. В следващата фаза съперник на Гришо ще бъде младата испанска суперзвезда и №2 в света - Карлос Алкарас, като срещата между двамата е последна от петъчната програма.

Първата ракета на България е шампион в турнира от 2014 година.

След равностойно начало на първия сет Димитров стигна до първите две възможности за пробив за който и да е от двамата тенисисти в осмия гейм и още от първия път реализира брейка, с който поведе с 5:3. Минута по-късно той взе и сета на собствено подаване.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Подемът от последните три гейма в първия сет се запази и в началото на втория и роднат звезда реализира нов пробив, след който се озова с преднина от 3:1 гейма. Тук дойде и единственото колебание за Гришо, който допусна връщане на пробива, а при 5:5 Димитров имаше нови три шанса за брейк.

Пробивът стана факт след топка в аут от страна на световния №19 Серундоло, а след това Григор узакони четвъртата си поредна победа в Лондон, където започна от квалификациите.

Досега той е играл два пъти срещу Алкарас, като и в двата случая неизменно губеше в два сета.