Григор Димитров днес ще играе на осминафинал на турнира от категория ATP 500 в Лондон на трева.

Съперник на българина е нидерландецът Ботик ван де Зандзхулп, който вчера победи американския квалификант Пол Джъб със 7:6(5), 4:6, 6:1 в дълъг мач продължил почти три часа.

Срещата между световните №22 и №29 е втора на централния корт днес и ще започне след 15 часа българско време. Ще може да я следите гейм по гейм в нашия сайт.

Ако се върнем към началото на тази година, ще си спомним, че Григор и Ботик изиграха изключителен мач на турнира в Мелбърн, който тогава бе с цената на участие на полуфинал.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ СТРАХОТНИЯ ПЪРВИ МАЧ МЕЖДУ ДВАМАТА >>>

Българинът триумфира с 6:7(5), 6:0, 7:5 след два часа и 47 минути игра, за да се класира на полуфинал, където загуби от американеца Максим Креси.

Онзи мач с нидерландеца обаче подсказа, че Гришо е готов да се бори до последно през тази година. Двубоят беше изключително драматичен в третия сет, когато родната ракета спаси два мачбола на при 4:5 и сервис за съперника. След това направи пробив за 6:5 в изключително дълъг гейм, в който бяха разиграни общо 24 точки. А в последствие на свой сервис Григор спаси два брейкбола и триумфира със 7:5.

ПРОГРАМАТА ЗА ТУРНИРА В КУИНС ДНЕС >>>

Реакцията му след последната точка беше много емоционална, но не и изненадваща в контекста на представянето му през тази година. Той показва много повече характер в завързаните мачове, спрямо това, което гледахме в предишните няколко сезона.

Пример за това е обратът, който направи срещу Душан Лайович в Монте Карло, както и спечеленият драматичен трети сет срещу Хуберт Хуркач на четвъртфиналите там. Обрат имаше още срещу Федерико Кория в Барселона, както и последният мач на българина - този срещу световния №11 Камерън Нори преди два дни.

Това, което ще затвърди добра тенденция в представянето на Григор би бил евентуален финал. Той ще е първи след загубения от Роджър Федерер в Ротердам през февруари 2018 година.