Даниил Медведев спечели третата си титла за тази календарна година, след като победи с 6:3, 6:1 хърватина Борна Чорич на финала на турнира в Санкт Петербург на твърда настилка.

За руснака това бе пети пореден финал в турнир, в който участва и за разлика от разочарованието от финала на Откритото първенство на САЩ, където загуби от Рафаел Надал в пет сега, сега той нямаше никакви затруднения срещу четвъртия в схемата Чорич.

Медведев затвори мача за едва 72 минути, като записа 7 аса спечели 78 процента от точките на свой първи сервис срещу едва 50 процента за Чорич по този показател.

За победата си в турнира Медведев ще получи 203 хиляди долара от наградния фонд, докато Чорич ще се задоволи със 110 хиляди.