Великобритания постигна очаквана, но и категорична победа в последния си сблъсък от груповата фаза на ATP Cup след 3:0 победи над Молдова.

Островитяните не дадоха нито сет в трите си мача срещу аутсайдера в групата и така наложиха на България да търси задължителна победа срещу Белгия.

Денят в Сидни започна с успех на Камерън Нори над Александър Козбинов с 6:2, 6:2 за едва час и 12 минути.

В мача на първите ракети Даниел Еванс се справи неочаквано лесно с Раду Албот - 6:2, 6:2 за час и 13 минути.

Дори в мача на двойки, в който Молдова победи България, не успя да даде отпор на британците. Джейми Мъри и Джо Солсбъри победиха Раду и Козбинов с 6:2, 6:3 за час и 3 минути.

Така сметките за България остават прости. Ако победим Белгия, се класираме директно като първи в групата, а а ако загубим отпадаме като трети в таблицата.

Междувременно Русия е поредният отбор след Австралия и Сърбия, който се класира на четвъртфиналите. Това стана възможно след победи на сингъл на Карен Хачанов и Даниил Медведев срещу норвежците.