Виктория Томова започна с победа участието си в дебютното издание на WTA 125 турнира в каталунския град Реус.

Първата ни ракета при дамите победи Клара Таусон от Дания с 4:6, 7:6, 6:4.

Българката изобщо не бе убедителна в първия сет и половина от мача срещу младата №121 в света.

Томова загуби доста наивно първия сет от мача, след като водеше с 4:2 и пробив аванс, но загуби четири последователни гейма и в крайна сметка сета завърши при резултат 6:4 в полза на Таусон.

Вторият сет не започна оптимистично, защото Таусон поведе с 3:1 и бе само на три гейма от спечелването на мача. Вики Томова върна пробива и изравни, но с нов брейк датчанката си осигури аванс от 5:4 и сервис на сметката си за победата.

В критичния гейм Вики Томова показа страхотен тенис и проби на 15. Тя бе изправена в същата ситуация и при 6:5, когато отново трябваше решително да пробива, за да докара нещата до тайбрек.

В него българката спечели със 7:4, а след това спечели и третия сет с 6;4.

Така във втория кръг Виктория Томова ще се изправи американката Лорънс Дейвис, която е №56 в света.