Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите от Мастърса в Мадрид.

Софиянката спечели след обрат срещу представителката на домакините и световна №156 Лейре Ромеро Гормас - 4:6, 6:2, 6:2.

Мачът на корт "Аранча Санчес" продължи два часа и 19 минути, като българката загуби първия сет, след като двете си направиха седем поредни пробива след първите три гейма.

Във втората част Вики показа класата си и един пробив за 3:0 бе достатъчен, като испанката не стигна до нито една възможност в този сет.

В третия 21-годишната Ромеро Гормас изпусна общо пет възможности да пробие и вместо това на два пъти бе надвита на своя сервис гейм. Вики водеше с 5:2 и спаси три брейкбола преди да реализира втория си мачбол.

Във втория финален кръг на квалификациите поставената под №1 в пресявките Томова ще играе с французойката Клара Бюрел, №109 в света. Бюрел днес преодоля словашката Кристина Кучова с 2:0 сета.