Виктория Томова отпадна драматично на старта на големия тенис турнир в Синсинати, който е от категория WTA 1000 - най-висока извън надпреварите в Големия шлем.

Първата ни ракета бе победена от Каролина Плишкова от Чехия с 6:7, 6:7, а мачът бе изключително равностоен и драматичен.

Томова водеше с 5:3 в първия сет, като сервираше да го затвори на свое подаване. И при 40-30 изпусна сетбол, а после допусна и пробив, който изравни везните.

Така се стигна до тайбрек, в който Виктория поведе с 3-2, но не направи повече точки и го загуби с 3-7.

Втората част отново вървеше "на ръба на бръснача", като в първите пет гейма нито една от двете не взе подаването си - пет поредни пробива!

При 5:3 за българката тя изпусна два сетбола на подаването на Плишкова, а при 5:4 сервираше за сета и имаше още две точки да го затвори, но отново не успя, допускайки нов рибрейк.

И пак тайбрек, и пак 3-7 за по-опитната чехкиня.

След пет нереализирани сетбола в двете части и два загубени тайбрека, световната №50 отпадна от Синсинати драматично.