Виктория Томова е на един мач от основната схема на турнира в Маями, който е от сериите WTA 1000.

Българската първа ракета победи в откриващата си среща от квалификациите Катрин Скот от САЩ с 6:2, 7:5.

Томова се справи с представителката на домакините за 99 минути, за да си осигури среща днес със съименичка - Виктория Голубович (Швейцария).

Наградата за победителката е място в основната схема на мегатурнира в Маями, който започва от сряда.

Българката е №96 в света от тази сутрин, но има шанс с добро представяне и ново влизане сред най-добрите, да се изкачи в ранглистата.

Мачът на Томова и Голубович е четвърти поред на корт №7 в днешната програма, която стартира около 17 ч наше време.

Това би следвало да означава, че ще започне не преди 22-23 часа.

Ще имаме и друг представител в Маями - Григор Димитров влиза директно в основната схема на турнира, който при мъжете е от серията Мастърс.