Първата ни ракета при дамите Виктория Томова започна с престижна победа участието си на турнира от категория WTA 125 във Валенсия.

В мач от първия кръг на надпреварата, Томова победи с 6:4, 6:3 италианската ветеранка Сара Ерани.

Тя е специалистка на клей, като преди 10 години дори игра финал на "Ролан Гарос", който загуби от Мария Шарапова. Ерани също така е полуфиналистка и от US Open, а през 2013-а достигна до петото място в световната ранглиста.

Днес обаче нашата Томова бе по-добрата тенисистка на корта и за 103 минути успя да стигне до успеха, пратил я във втория кръг на турнира.

Сара Ерани поведе с 3:0 още в първия сет на мача, но Томова постигна впечатляващ обрат, печелейки шест от следващите седем гейма, затваряйки сета с 6:4.

Вторият сет започна с бърза размяна на пробиви, а моментът на Вики Томова дойде при 3:3. Тя успя да осъществи пробив, който затвръди, а след това с нов брейк затвори и този сет, този път с 6:3.

В следващия кръг Томова ще се изправи срещу едина измежду втората поставена Варвара Грачева от Русия и мексиканката Рената Зарасуа.