Първата ни ракета Виктория Томова преодоля първия квалификационен кръг на "Ролан Гарос".

Тя се справи с унгарката Река Яни, побеждавайки я със 7:5, 6:4 за часа и 31 минути.

По този начин тя се класира за втория кръг на квалификациите по пътя към единствения турнир от Големия шлем, в чиято основна схема не е играла. Там нейна съперничка ще е Рената Зарасуа от Мексико.

Днешният мач на Вики Томова премина през дваматичен първи сет, в който първата ни ракета на три пъти повеждаше с пробив, който обаче унгарската й съперничка веднага връщаше.

Все пак Томова стигна до четвърти пробив в 11-ия геийм, за да поведе с 6:5, а след това спечели подаването си на 30, за да вземе и сета.

Вторият сет започна по прекрасен начин за българката, която откри с пробив, който макар и много драматично, успя да го затвърди за 2:0.

Река Яни обаче успя да върне пробива и да изравни до 2:2, преди да дойде решителният седми сет, в който Вики получи два брейкбола, възползвайки се от втория.

Тя поведе с 4:3, след което затвърди пробива за 5:3, а два гейма по-късно затвори и мача с 6:4 във втория сет.