Виктория Томова започна с победа участието си на WTA турнира в колумбийската столица Богота.

Втората ни ракета победи Анна-Лена Фрийдсам от Германия с 6:2, 6:3 за час и 20 минути.

Фрийдсам е №125 в световната ранглиста, но е бивша №45 в света с опит в турнирите от Големия шлем. Вики Томова обаче изигра доста силен мач, като показа изключителна стабилност на сервис. В началото на мача доста колебания показваше и нейната съперничка.

Това помогна на българката да поведе с 5:0, като макар да допусна пробив, все пак успя да спечели сета с 6:2.

В началото на втория сет Вики Томова пропиля пет брейкбола, но за щастие това не доведе до колебания и нервност в играта й.

Тя все пак успя да осъществи пробив за 4:3, затвърди го, като с четвърти пореден гейм и втори пореден пробив на сметката си, успя да затвори сета с 6:3 и съответно да спечели мача.

Във втория кръг тя очаква победителката от сблъсъка между осмата поставена Яфан Уанг от Китай и участващата с "уайлд кард" колумбийка - Емилиана Аранго.