Първата ни ракета Виктория Томова започна по отличен начин участието си на турнира в Кливланд, който за нея е генерална репетиция преди US Open.

Българката, която е №50 в световната ранглиста победи безпроблемно с 6:1, 6:4 състезващата се с "уайлд кард" Лорън Дейвис от САЩ.

Представителката на домакините е бивша №26 в света, но заради травма и дълго отсъствие се срина извън първите 400 на ранглистата, като очевидно все още е далеч от нужното ниво.

С три пробива в първия сет Вики Томова безпроблемно спечели частта с 6:1, преди да дойде далеч по-драматичният и интригуващ втори сет.

В него Вики Томова поведе с два пробива и 3:0, а двете влязоха в пет поредни гейма с пробиви, като в нито един от тях победителка не бе сервиращата.

За щастие в края на тази въртележка от пробиви резултатът бе 5:4 в полза на Виктория Томова, която имаше сервис на сметката си за затваряне на мача и се справи по перфектен начин - гейм на нула и място в следващия кръг на турнира.

Там тя ще срещне световната №75 Аранча Рус от Нидерландия.