Първата ракета на България Виктория Томова загуби финала на турнира по тенис на червени кортове в Оейраш (Португалия).

Томова претърпя поражение в мача за трофея от квалификантката Елизабета Кочарето от Италия с 6:7(5), 6:2, 5:7 след 3:11 часа игра.

27-годишната софиянка стартира отлично мача и водеше с 4:2, но допусна обрат, след като 233-ата в света Кочарето взе последните две точки в тайбрека.

Българката стартира втората част с пробив, а след това направи серия от три поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете.

В решаващата трета част тя навакса пасив от 3:5, но при 5:5 отново допусна пробив и това се оказа решаващо.

Томова все пак заработи 6518 долара и 70 точки за световната ранглиста, в която заема 107-ата позиция.

Софиянката остана с 16 титли от турнирите на ITF, като само една от тях е от толкова висок ранг - в Биариц (Франция) през юли 2019 година.