Яник Синер е шампион от Мастърс турнира в Шанхай след поредния си ключов успех над Новак Джокович в последните месеци.

Световният №1 пречупи Ноле и със 7:6, 6:3 взе титлата, превръщайки се за пореден път в кошмарен опонент за сърбина.

За Синер това бе четвърта победа над Джокович в последните им пет мача, а по този начин италианецът затвърди прекрасния си сезон, като към двете титли от Големия шлем, успя да прибави трета Мастърс титла за сезона.

Няма никакъв спорт кой е тенисист №1 към момента и в сезона като цяло, а Яник Синер го доказа и с тази победа на Ноле, който загуби първи финал в Шанхай и не успя да се добере до пета титла от китайския Мастърс.

Първият сет от този финал бе изключително равностоен, като двамата почти не правеха никакви грешки, а доказателството бе фактът, че не видяхме нито един брейкбол.

Общо взето не видяхме и никаква драма в отделните геймове, защото сервиращият успяваше уверено да спечели.

Така съвсем логично се стигна до тайбрек, който нямаше как да започне по-зле за Новак Джокович. Сърбинът направи няколко грешки и изостана с 0:4, а от тази позиция бе доста трудно да се върне в играта срещу опонент като Синер.

Снимка: Getty images

Макар Ноле да върне един от минипробивите, Синер получи три сетбола при 6:3 и реализира втория си шанс за 7:4.

Вторият сет започна с труден сервис гейм за Джокович, а това се пренесе и в четвъртия гейм, когато Яник Синер достигна до първите и единствени в мача точки за пробив.

Италианецът имаше два шанса при 40:15, като реализира втория от тях и проби за 3:1, след което поведе и с 4:1.

До края Синер даде само две точки на Джокович при свой сервис и по този начин затвори сета с 6:3, с което взе своята трета Мастърс титла за сезона и първа в Шанхай през кариерата си в едва своето второ участие в турнира.