Юго Юмбер спечели титлата на тенис турнира в германския град Хале с награден фонд 1.3 милиона евро.

На финала 22-годишният Юмбер французин победи поставения под номер 4 Андрей Рубльов (Русия) 6:3, 7:6(4) за 84 минути и завоюва първи трофей в кариерата си от АТП 500. Останалите му две титли са от АТП 250.

Юмбер елиминира представителя на домакините Александър Зверев във втория кръг на турнира.

Французинът направи един пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част двамата печелеха подаванията си, а в тайбрека Юмбер спечели последните три поредни точки и затвори мача.

Французинът е 31-и в световната ранглиста на АТП и спечели трета титла в кариерата си. Най-доброто му представяне в турнирите от Големия шлем е достигането до четвъртия кръг на "Уимбълдън" през 2019 година.