Каспер Рууд отново пренаписа далеч не дебелата книга с историята на норвежкия тенис, като стана първият представител на тази страна, който ще играе на финал на турнир от серията Мастърс.

Световният №8 преодоля за 1 час и 35 минути на полуфинала в Маями аржентинската изненада Франсиско Серундоло, като го победи с 6:4, 6:1.

Мачът обаче започна не съвсем по сценарий - Рууд допусна пробив още в първия гейм на свое подаване. Върна го веднага, а след това нанесе удара си точно в най-важния момент - при 5:4, с което затвори първия сет.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА>>>

И докато в него имаше сериозна интрига, вторият бе различен. Каспер проби при 2:1 и 4:1, не допусна срив на сервиса си, за да вземе мача. И с това да си осигури финал срещу победителя от Карлос Алкарас и шампиона от 2021-ва Хуберт Хуркач.

Техният сблъсък е рано в събота сутринта наше време.

23-годишният Рууд е на десети мач за трофей в ATP тура, като дотук е спечелил 7 пъти и е загубил два. Но това е най-големият му пробив, като говорим за Мастърс - надпреварите от второто ниво, под това на Големия шлем.

Той печели едно място в ранглистата и от понеделник ще е седми в нея, независимо от изхода на финала.

Серундоло ще направи колосален скок с цели 52 места след изненадващия си рейд до полуфинала във Флорида и ще се позиционира на 51-во място - неговото най-високо в кариерата.

Аржентинецът дебютира изобщо на Мастърс надпревара в Маями, а елимиинира Райли Опелка, Гаел Монфис, Франсис Тиафо и Яник Синер по пътя си.