България остана само с една представителка на US Open при девойките, след като Ива Иванов приключи своето участие.

11-ата поставена в основната схема претърпя тежка загуба с 1:6, 1:6 от играещата с "уайлд кард" американка Валери Глозман.

Иванова имаше кошмарен в мач, в който успя да спечели само два гейма, като по този начин напуска твърде рано турнира, макар да бе сред поставените тенисистки.

Срещата продължи едва 64 минути, а след загубата на Елизара Янева в първия кръг, сега и Ива Иванова отпада от турнира.

Така единствената ни представителка в Ню Йорк остава десетата поставена Елизара Янева, която снощи победи американката Ишика Ашар с 6:3, 6Л4.

По този начин българката се класира за третия кръг, където ще се изправи срещу една измежду Кристаша МакНийл от САЩ и Минджи Ксу от Великобритания.