Тенисистът с най-висок ранкинг на Sofia Open 2023 - Лоренцо Музети, си тръгва от турнира след само един мач.

Италианецът, който е №27 в световната ранглиста, загуби с 5:7, 2:6 от британеца Джак Дрейпър.

Така българският кошмар за Музети продължава, защото в последните си два турнира - тези във Виена и Париж, той бе елиминиран от Григор Димитров, а пък днес на родна земя също стегна багажа твърде рано.

Като №1 в схемата Музети бе и фаворит за трофея, който си има богата традиция на италиански притежатели в лицето на Яник Синер, но участието му не продължи дълго.

Всичко тръгна чудесно за Музети, който пробив още в първия гейм и водеше с 4:2, преди да допусне пробив от своята страна.

Дрейпър изравни резултата, а когато при 5:6 Музети сервираше за пращане на мача в тайбрек, дойде нов пробив за Дрейпър и спечелване на сета от британеца със 7:5.

А във втората част сякаш и желанието на разколебания Музети се изпари, като той набързо изостана с 0:3, после с 1:4, а в крайна сметка загуби сета с 2:6.

Днешният ден от турнир бе белязан от куриозен момент, след като зала "Арена Армеец" протече заради неспирния дъжд над София.

Това се случи по време на мача между Чем Илкел и Макс Пърсел, когато се наложи между почивките, децата подаващи топките да посещават корта на мястото, където водата капеше.