Доскорошната №2 в света - Онс Жабер, направи първия си сериозен пробив на "Ролас Гарос".

Тунизийката, която през миналия сезон игра два поредни финала в Шлема, успя да се класира за четвъртфиналите в Париж. Само за 63 минути тя победи Бернарда Пера от САЩ с 6:3, 6:1.

Безапелационен успех, който дойде пред гореща тунизийка подкрепа в съецето на Париж, където сме наясно каква огромна диаспора от сънародници на Жабер има.

Макар в последните години Жабер да бе сред най-силните тенисистки в Тура, тя така и не успяваше да направи своя пробив на "Ролан Гарос", където преди година дори отпадна в първия кръг.

През настоящия сезон тунизийката имаше своите сериозни проблеми с травми, но очевидно навлиза в познатата форма, а това бе доказано с експресната победа.

Любопитен факт, а може би и нещо, което само в дамски мач може да се види е, че от деветте гейма в първия сет, осем завършиха с пробиви. Именно единственият гейм на свой сервис, който Жабер спечели се оказа решителен за победата в сета.

Във втората част обаче интрига нямаше, защото с бързи 6:1 Жабер продължи напред.